|

Kolik energie denně vyrobí solární panely?

Kolik energie denně vyrobí solární panely?

Solární panely jsou zařízení, která přeměňují sluneční energii na elektřinu. Tato obnovitelná forma energie je čistá, nevyčerpávatelná a přírodní. Množství energie, kterou solární panely vyrobí denně, závisí na několika faktorech.

Jedním z nejdůležitějších faktorů je množství slunečního záření, které dopadá na panely. V oblastech s vyšším slunečním zářením se panely většinou vyrobní více energie. Dalším faktorem je účinnost samotných panelů. Novější a pokročilejší panely mají vyšší účinnost a dokáží tak vyrobit větší množství energie z daného množství slunečního záření.

Průměrně však solární panely vyrobí kolem 4-6 kWh energie denně na každý kilowatt (kW) instalovaného výkonu. To znamená, že například solární systém s instalovaným výkonem 5 kW by mohl vyrobit 20-30 kWh energie denně.

Investování do solárních panelů je tedy výhodné, jak ekonomicky, tak ekologicky. Pomocí solární energie můžeme snížit naši závislost na fosilních palivech a přispět k ochraně životního prostředí.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Když přemýšlíte o instalaci solárních panelů ve svém domě, je přirozené, že se vám v mysli objeví mnoho otázek a možná i pochybností.

Možná se ptáte: Jsou solární panely spolehlivé? Vyplatí se finančně investovat? Budu schopen napájet svůj dům pomocí solárních panelů?

Nebo dokonce, kolik energie se vyrobí ze solárních panelů každý den a stačí tato energie pro mé potřeby?

Kolik energie vyrobí solární panely?

Nejprve je třeba vědět, že energetický výkon solárních panelů se měří v kilowattech.

Průměrný domácí solární panel dokáže vyrobit 265 wattů elektrické energie a v některých případech dokonce až 350 wattů.

Materiály, ze kterých je panel vyroben, mohou ovlivnit jeho účinnost.

Nejúčinnější jsou monokrystalické panely, které používají křemík vyšší kvality, zatímco polykrystalické panely jsou o něco méně účinné, ale jsou levnější.

Aby bylo možné vypočítat, kolik energie Každý den je solárními panely vyrobena energie, je třeba vynásobit výkon panelu počtem hodin slunečního svitu za den.

Pokud má váš dům solární panel o výkonu 280 wattů a žijete v oblasti, kde jsou 4 hodiny slunečního svitu denně, pak vynásobíte 280 číslem 4. To je 1 120 watt hodin (Wh) nebo 1,1 kilowatthodiny (kWh) elektřiny za jeden den.

Jak si to ale představit ve vztahu k vaší domácnosti a jejím potřebám energie?

Jaký výkon potřebujete pro svou domácnost?

Výkon, který potřebujete pro svůj domov, závisí na tom, kolik elektřiny průměrně spotřebujete a do jaké míry chcete svůj domov napájet pomocí solárních panelů.

Někteří lidé se rozhodnou využívat pouze malé množství solární energie, aby přispěli k ochraně planety, zatímco jiní chtějí co nejvíce snížit svou závislost na národní síti.

Jedna věc je jasná – pokud má vaše domácnost vysokou spotřebu energie, budete potřebovat větší množství instalovaných solárních panelů.

Pokud vaše potřeba elektřiny není tak velká nebo chcete pouze dotovat spotřebu energie ve vaší domácnosti, pak se rozhodněte pro instalaci menšího množství solárních panelů.

Pro přibližnou představu o tom, kolik energie potřebujete k napájení domácnosti, si jako příklad vezměme rodinný dům se čtyřmi nebo pěti osobami. K zásobování tohoto domu energií bude stačit systém solárních panelů o výkonu 3 kW nebo 4 kW, který ročně vyrobí přibližně 3 400 kWh elektřiny.

To je 97 000 hodin provozu ledničky, 5 000 hodin provozu pračky, 1 880 hodin vaření konvice a 1417 hodin provozu trouby.

Chcete-li vypočítat, kolik energie vyrobí solární panely v systému solárních panelů, musíte vynásobit výkon solárního panelu celkovým počtem panelů v systému. Například dům se čtyřmi 250wattovými solárními panely by měl 1kW solární systém (250 vynásobeno 4) – to je dost pro dům s jedním obyvatelem.

Existují nějaké překážky pro výrobu elektřiny ze solárních panelů?

Účinnost solárních panelů se v posledních letech zvýšila.

Mohou majitelům domů nabídnout větší nezávislost na rozvodné síti v době, kdy účty za energii prudce rostou a kdy se stále naléhavěji požaduje ochrana planety před emisemi uhlíku.

Aby však solární panely fungovaly na maximum, je třeba se o ně dobře starat. Množství energie vyrobené solárními panely závisí na několika faktorech. V úvahu je třeba vzít i podmínky jejich nastavení a umístění.

Pokud jsou umístěny ve špatných podmínkách, nebudou fungovat tak dobře, jak by mohly. Vaše péče o ně je nezbytná a je klíčem k tomu, kolik energie solární panely každý den vyprodukují.

Vezměte v úvahu:

  • Úhel střešního prostoru, kde jsou umístěny. V ideálním případě by měly směřovat na jih pod úhlem 35 stupňů.
  • Stín. Solární panely vyžadují přímé sluneční světlo. Jakékoli větve stromů, které zakrývají sluneční světlo, mohou výrazně snížit účinnost panelu.
  • Roční období – v letních měsících je více slunečního světla, takže solární panely logicky generují více solární energie.
  • Čištění nečistot – někdy se na solárních panelech mohou zachytit nečistoty, odpadky a dokonce i větve stromů. Je nanejvýš důležité o panely pečovat a pravidelně je čistit vlhkým hadříkem a vlažnou vodou.

Měření výkonu solárního panelu

Pokud chcete mít přehled o svém výkonu solárních panelů, pak je skvělý nápad sledovat svůj pokrok pomocí měřiče. Když jsou vaše solární panely nainstalovány, jsou dodávány s měřičem, který je umístěn na přístupném místě ve vašem domě.

Měřič zaznamenává množství energie vyrobené solárním systémem a množství elektřiny exportované do sítě.

Výrobci solárních panelů také vyvíjejí online aplikace pro chytré telefony, které měří výkon elektřiny vašich panelů.

Většina solárních panelů pro domácnosti vyrábí 250 až 400 wattů za hodinu a má výkon mezi 1 kW a 4 kW.

Systém 4kw solárních panelů v průměrně velkém domě je schopen vyrobit přibližně 2, 850 kWh elektřiny za rok.

Chcete-li ze svých panelů vytěžit maximum, pokud můžete, snažte se používat domácí spotřebiče během dne. To proto, že vaše panely vyrábějí energii během dne, a proto budou nejúčinnější během denního světla.

Dalším tipem je, aby váš domov byl co nejúspornější. To znamená, že se snažte používat úsporné žárovky, nenechávejte spotřebiče v pohotovostním režimu a snažte se používat pračku pouze na plnou náplň.

Ukládání sluneční energie

Dalším způsobem, jak využít solární panely, je použití baterií k ukládání přebytečné energie.

Množství energie, které solární panely každý den vyprodukují, závisí na počtu hodin slunečního svitu. To neznamená, že musíte žít ve slunečném podnebí, abyste mohli využívat solární energii.

Sluneční energii můžete využívat a ukládat do baterií, čímž ušetříte energii pro hodiny tmy a méně slunečné dny.

Tímto způsobem si můžete zajistit, že budete mít solární energii vždy k dispozici, což vám umožní trochu větší svobodu od sítě a ušetří vám to peníze.

A co víc, pokud se zapojíte do systému měření sítě, pak obdržíte finanční kompenzaci za veškerou dodatečnou energii vyrobenou vaším solárním systémem.

Veškerá nevyužitá elektřina vyrobená vaším solárním systémem bude zohledněna vaším dodavatelem energie a bude vám poskytnuta sleva na vyúčtování energie. Hudba pro naše uši v těchto dnech zvyšujících se účtů za energie.

Jak vidíte, množství energie vyrobené solárními panely každý den závisí na vaší situaci a potřebách vaší domácnosti.

 

solarni panely

Časté otázky k fotovoltaickým solárním panelům

Kolik energie vyrobí solární panely denně?

Produkce energie fotovoltaickými solárními panely závisí na několika faktorech, jako jsou velikost a výkon panelů, umístění, expozice slunci a kvalita zařízení. Průměrně se však solární panely o výkonu 1 kWp dokáží vyrobit přibližně 3-4 kWh elektrické energie denně. Je důležité poznamenat, že tato hodnota se může lišit v závislosti na geografické lokalitě a roční době.

Je možné vyrobit více energie, než spotřebuji?

Ano, je možné vyrobit více energie pomocí solárních panelů, než je vaše spotřeba. Tato přebytečná energie se pak může odeslat zpět do elektrické sítě prostřednictvím systému tzv. „sítově napojené fotovoltaiky“. Díky němu můžete získávat za přebytečnou vyrobenou elektřinu finanční odměnu nebo si ji uložit a využít v době, kdy je produkce energie nižší, například v noci.

Mohu solární panely používat k zásobování elektrické energií celý rok?

Ano, solární panely jsou schopny vyrobit elektrickou energii i během zimního období. Přestože je intenzita slunečního záření ve srovnání s jarem a létem nižší, moderní solární technologie jsou navrženy tak, aby využívaly i difuzního světla a takovýchto podmínek. Je tedy možné vyrábět elektrickou energii i v podzimních a zimních měsících.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *