Jak připravit solární panely na zimu

Jak připravit solární panely na zimu

Pokud chcete zajistit optimální výkon solárních panelů i během zimních měsíců, je důležité připravit je na chladné podmínky. Zde je několik základních tipů, které vám mohou pomoci:

  • Pravidelně odstraňujte sníh a led z panelů
  • Zkontrolujte stav izolace a propojení
  • Použijte vyhřívané deky nebo jiné technologie

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Solární panely fungují tak, že využívají sluneční světlo a teplo k výrobě solární energie. Instalace solárních panelů na váš dům je skvělý způsob, jak ušetřit peníze za elektřinu a zároveň snížit uhlíkovou stopu. Zatímco v létě ze solárních panelů těžíte velké výhody, co v zimních měsících, kdy slunce tolik nesvítí? Pokud žijete v teplém státě, jako je Texas, pravděpodobně zachytíte velké množství slunečního záření i během zimních měsíců. Protože si zimní počasí razí cestu k vašemu domovu, možná vás zajímá, jak připravit solární panely na zimu. V tomto článku se budeme zabývat právě tím.

Změna úhlu natočení solárních panelů

Věděli jste, že v zimě je slunce níže než v létě? Pro dosažení optimálního výkonu by vaše solární panely měly směřovat přímo ke slunci. To vyžaduje, aby vaše panely byly v zimě umístěny pod strmým úhlem, což pomůže zachytit více slunečního světla. Úpravou úhlu solárních panelů můžete zvýšit produkci energie vašeho solárního systému. Další výhodou je, že ostrý úhel vašich solárních panelů pomůže snáze z nich padat sníh.

Izolujte své solární baterie

Baterie solárních panelů nejsou určeny pro práci v mrazivých teplotách a mají optimální teplotní rozsah (tyto informace najdete v návodu k obsluze). Většina solárních baterií ztrácí přibližně 10 % své jmenovité kapacity při každých 15-20 stupních pod 80 °C, měřeno v článcích.. Skvělým způsobem, jak připravit solární panely na zimu, je izolovat venkovní solární baterie nebo je ponechat uvnitř. Pokud máte olověné baterie, mějte na paměti, že při teplotách pod nulou mohou zamrznout.

Chcete-li maximalizovat skladování solárních baterií ve vašem domě, budete se chtít ujistit, že jsou umístěny v prostoru, který je chráněn před povětrnostními vlivy. Nejoblíbenějším místem pro skladování solárních baterií je garáž nebo dům.

Sledujte úroveň vybití baterií

Pokud svůj solární systém doplňujete bateriovým úložištěm, budete chtít vyhodnotit hloubku vybití baterie (DoD). Každá solární baterie má určitou kapacitu. Kapacita baterie je množství elektrické energie, které může baterie nabídnout, vyjádřené v kilowatthodinách (kWh). Stupeň vybití baterie je procento vybití baterie vzhledem k její plné kapacitě. Například pokud máte baterii o kapacitě 8 kWh a vybijete 6 kWh, bude úroveň vybití vaší baterie 75 %.

Sledování úrovně vybití baterie je jedním z nejlepších způsobů údržby solárních panelů. Ovlivňuje stav solárních baterií a zajišťuje, že svou bateriovou banku využíváte správně.

Odstraňování přebytečného sněhu ze solárních panelů

Lehké sněžení na solárních panelech nemusí být nutně špatné, ale může mít vliv na to, kolik slunce jsou panely schopny zachytit. Pokud u vás doma hustě sněží, budete chtít sníh ze solárních panelů co nejlépe odstranit pomocí měkkého kartáče na sníh.

Maximalizujte svůj záložní generátor pomocí náhradních baterií

Pokud jste investovali do záložního solárního generátoru, který vám zajistí solární energii při výpadku proudu, budete se chtít ujistit, že je váš generátor připraven k použití mnohem dříve, než začne padat sníh. Neskladujte svůj generátor v tmavé skříni, dokud ho nebudete potřebovat. Tím nezaručíte, že je baterie plně nabitá. Možná si budete chtít pořídit také jednu nebo dvě náhradní baterie do generátoru, abyste měli jistotu, že budete mít energii, když ji budete potřebovat.

Doufáme, že se díky těmto tipům, jak připravit solární panely na zimu, cítíte dobře vybaveni. Pokud žijete v Texasu a máte již na svém domě nainstalovaný solární systém, zvažte přihlášení k plánu výkupu solární energie od společnosti Rhythm. Nemáte nainstalované solární panely, ale chcete ve svém domě využívat solární energii? Nabízíme plány solární elektřiny, které využívají sílu texaského slunce k napájení vašeho domu.

 

solarni panely

Jak připravit solární panely na zimu

Zde naleznete odpovědi na nejčastější otázky ohledně přípravy solárních panelů na zimní období.

Jaké kroky je potřeba provést k přípravě solárních panelů na zimu?

Pro správnou přípravu solárních panelů na zimní období je důležité pravidelně kontrolovat stav panelů, odstraňovat sníh a led a dbát na dostatečnou údržbu.

Jak odstranit sníh a led z solárních panelů?

Sníh a led je třeba odstraňovat opatrně pomocí speciálních nástrojů nebo jemným větrem.

 

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *