Jak odolné jsou solární panely v extrémních povětrnostních podmínkách?

Jak odolné jsou mé solární panely v extrémních povětrnostních podmínkách?

Solární panely jsou vysoce odolné vůči extrémním povětrnostním podmínkám, jako jsou bouře, silný déšť, vichřice nebo extrémní teploty. Díky kvalitnímu materiálu a robustní konstrukci jsou schopny snést tato extrémní zatížení a stále poskytovat spolehlivý výkon. Investice do solárních panelů se tedy vyplatí i v oblastech s náročnými povětrnostními podmínkami.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Odolnost solárních panelů při extrémním větru, dešti a krupobití

Správně nainstalované solární panely odolávají silnému větru a jsou i nadále dobrou investicí. Majitelé domů po celé zemi se obracejí k solárním panelům kvůli čisté energii a měsíčním úsporám za energie.

Bohužel rostoucí četnost a závažnost extrémních povětrnostních jevů má dopad na majitele domů v celé zemi. Extrémní povětrnostní jevy jsou neobvykle nepříznivé povětrnostní nebo klimatické podmínky, které často vedou k ničivým dopadům na obce.

Navzdory finančním a ekologickým výhodám solárních panelů vás možná zajímá, jakou mají solární panely odolnost, když čelí přírodním živlům. Naštěstí jsou solární panely navrženy, vyrobeny a testovány tak, aby do jisté míry odolaly větru a krupobití.

Pro spotřebitele je vždy důležité, aby si před nákupem výrobky prozkoumali, proto je dobré se před nákupem informovat o technických specifikacích, bezpečnostních hodnoceních a zárukách. Kromě toho zkontrolujte pojištění majitele domu, abyste se ujistili, že je váš solární systém krytý.

Může vítr poškodit solární panely?

Bouřky přinášejí rychlý vítr, který může poškodit stromy, budovy a elektrické vedení. Než si pořídíte solární systém, možná byste se měli informovat, zda solární panely přežijí rychlý vítr. Dobrou zprávou je, že většina solárních panelů prodávaných v Česku je testována na odolnost proti větru o síle až 100 mil za hodinu.

Pokud dojde k poškození solárních panelů při silném větru, jedná se obvykle o poruchu stojanového systému nebo odlétávající úlomky. Národní laboratoř pro obnovitelnou energii zjistila, že 0,1 % z 50 000 solárních systémů bylo v letech 2009-2013 každoročně postiženo poškozením nebo nedostatečnou funkčností modulů.

Většina solárních panelů dokáže přežít i malý hurikán 3. kategorie s maximální rychlostí větru 129 mph. Některé solární panely mohou přežít hurikány 4. kategorie s rychlostí větru 130-156 mph. Existuje několik příběhů o solárních domech, které přežily hurikány a vyráběly spolehlivou energii i po intenzivních větrech. Je důležité, aby si majitelé domů před nákupem solárních panelů prověřili jejich odolnost.

Může krupobití poškodit mé solární panely?

Ano, solární panely jsou konstruovány tak, aby do určité míry odolaly krupobití. Kvalitní solární panely jsou chráněny silnou vrstvou tvrzeného skla, které je schopno vydržet značný náraz.

V závislosti na výrobci jsou solární panely konstruovány tak, aby odolaly kroupám o průměru jeden až dva palce. Před instalací solárních panelů si nezapomeňte prozkoumat modely solárních panelů a podívejte se na hodnocení v rámci celého odvětví.

Můžete se podívat na dvě hodnocení solárních panelů, UL 61730 nebo IEC 61730, která se týkají odolnosti solárních panelů při bouřkách s krupobitím. Solární panely, které projdou jedním nebo oběma testy, vydrží krupobití o velikosti jednoho až tří palců.

Krupobití však může solární zařízení poškodit, proto je důležité zajistit, aby se na vaše solární panely vztahovalo buď pojištění majitele domu, nebo záruka instalatéra. 

Fungují solární panely během bouřek?

Solární panely vyrábějí elektřinu ze slunečního světla, což znamená, že panely jsou nejúčinnější za slunečných dnů. Solární panely však mohou vyrábět elektřinu i v zamračených dnech, i když méně efektivně. Za nepříznivého počasí se nedoporučuje spoléhat se při výrobě elektřiny na solární panely.

Vaše solární panely nebudou schopny vyrobit dostatek elektřiny, a proto je důležitá akumulační baterie. V případě výpadku proudu se většina střídačů solárních systémů vypne, což vám znemožní napájet domácnost solární energií. Je to z důvodu ochrany pracovníků energetických služeb, kteří pracují na vypnutém elektrickém vedení.

Akumulační baterie umožňují majitelům domů napájet svůj dům pomocí předchozí nevyužité solární energie. V případě přetrvávajícího zamračeného počasí, v noci nebo při výpadku proudu – mohou majitelé domů použít své akumulační baterie k napájení svého domu a zajistit si tak omezenou dodávku elektřiny.

Budou mé solární panely fungovat i při výpadku proudu?

Většina majitelů solárních domů v Česku je stále připojena k elektrické síti. To znamená, že odebíráte energii od energetické společnosti, když vaše panely nemohou vyrábět dostatek elektřiny a posílají přebytečnou energii do sítě. Během výpadku proudu se většina solárních systémů připojených k síti z bezpečnostních důvodů vypne.

Pokud k výpadku dojde za denního světla, váš systém nebude napájet váš dům. Je to z důvodu ochrany pracovníků energetických služeb, kteří musí bezpečně opravit elektrické vedení. Existuje více nástrojů, jak zajistit energii pro vaši domácnost.

Nejlepší možností je akumulátorová baterie – nazývaná také solární baterie, která uchovává elektřinu pro pozdější použití. Akumulační baterie mohou buď uchovávat nevyužitou solární energii, čímž maximálně využijí vaši investici do solární energie, nebo mohou čerpat energii z elektrické sítě. V případě výpadku proudu v důsledku bouřek nebo vzdálených požárů může akumulační baterie poskytnout určitou energii pro napájení základních potřeb.

Další možností je pořízení ostrovního střídače pro váš solární systém, který by vám umožnil využívat solární panely v případě výpadku proudu. Ostrovní střídač promění váš dům v případě výpadku proudu v „energetický ostrov“ a zároveň vám umožní být stále připojeni k síti.

 

solarni panely

 

Jak odolné jsou mé solární panely v extrémních povětrnostních podmínkách?

Jak dlouho vydrží solární panely v extrémních podmínkách?

Solární panely jsou navrženy tak, aby vydržely extrémní povětrnostní podmínky, včetně silného větru, sněhové bouře a vysokých teplot. Dobře navržené a instalované solární panely by měly vydržet desítky let bez problémů.

Co dělat v případě extrémních povětrnostních podmínek?

V případě extrémních podmínek, jako jsou hurikány nebo tornáda, doporučujeme dodržovat bezpečnostní pokyny a případné poškození solárních panelů nechat odborně zkontrolovat a opravit. Většinou jsou solární panely pojistěné proti poškození vlivem povětrnostních podmínek.

 

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *