Jak obstojí solární panely při hurikánu?

Jak obstojí solární panely při hurikánu?

Solární panely jsou navrženy tak, aby odolaly extrémním povětrnostním podmínkám, včetně hurikánů. Moderní solární panely jsou testovány a certifikovány pro odolnost vůči větru, dešti a bouřím. Při instalaci solárního systému je kladen důraz na pevnost a bezpečnost, což zajišťuje, že panely jsou schopny přežít i nejhorší povětrnostní katastrofy.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Odrazují vás obavy o odolnost solárních panelů při extrémním počasí od investice do solárního systému? Přišli jsme vám říct, že se nemusíte obávat tolik, jak si myslíte.

Solární panely procházejí při svém navrhování a vývoji množstvím testů a po několika uplynulých letech jsme měli možnost shromáždit údaje o schopnosti solárních panelů odolávat hurikánům.

Na základě zkušeností s hurikánem Irma až po superbouři Sandy jsme se přesvědčili, že solární panely jsou robustní a praktický systém, který dokáže vyrábět elektřinu pro váš dům, město nebo podnik, když je elektrická síť mimo provoz.

Testování a reálný výkon

Na druhém místě po záplavách je většina škod způsobených hurikány způsobena silným větrem, který bouři doprovází. Navíc vítr nemá zdvořilost foukat pouze z jednoho směru; jakmile oko hurikánu projde, vítr změní směr.

Vítr může způsobit škody odlišnými způsoby. Například velké množství instalací solárních panelů je umístěno na střechách; panely stojí mírně nad povrchem střechy, čímž vzniká problém s. vztlaku. Vztlak je síla způsobená větrem vanoucím mezi střechu a panely.

Prodejci zajišťují, že systémy jsou navrženy tak, aby odolávaly vztlakovým silám, a to upevněním panelů ke střešním nosníkům pomocí velkých šroubů se zpožděním. Pokud byla samotná střecha správně postavena a udržována, je malá pravděpodobnost, že by solární panely strhly střechu z vašeho domu v důsledku vztlaku nebo jiných větrných sil.

Testy výrobců solárních panelů zahrnují certifikaci, že panely vydrží vítr o rychlosti až 140 mil za hodinu, což odpovídá hurikánu 4. kategorie, který má průměrnou rychlost větru 130 až 156 mil za hodinu. Pokud jde o reálné fungování, existují zprávy, že téměř všechny solární panely, které byly v oblastech zasažených Superbouře Sandy (2012), Hurikán Michael (2016) a Hurikán Irma (2017), přežily silný vítr s několika málo jednotlivými panely poškozenými tak, že přestaly fungovat. Veškeré další ztráty byly způsobeny zničením celé střechy nebo konstrukce.

V případech, kdy měl majitel domu individuální střídač, byla dodávka energie do domu obnovena, jakmile se majitel ke střídači připojil. Nejméně jedna obec použila k řízení hlavních dopravních tepen do doby, než se podařilo obnovit dodávku elektřiny do města, semafory napájené solární energií.

Pokračující opatření ke zlepšení trvanlivosti a zajištění kvality

Určité státy a obce zavedly normy pro solární zařízení. Většina floridských měst vyžaduje, aby odolávaly větru o rychlosti alespoň 160 mil za hodinu. Houston v Texasu požaduje, aby solární panely odolaly větru o rychlosti 110 mph.

Úřad pro energetickou účinnost a obnovitelné zdroje energie řídí tzv. Iniciativu SunShot, která se snaží snížit náklady na solární energii pro všechny obyvatele USA. Úřad rovněž podporuje práci na zlepšení životnosti solárních panelů.

Jak je vidět, i bez zavedení norem se většina prodejců solárních panelů snaží vyvíjet systémy panelů, které odolávají mnohem většímu větru a jiným poškozením, než jsou normy na Floridě a v Texasu. PVQAT se zaměřuje na vypracování norem pro technologie solární energie a vytvoření systému hodnocení fotovoltaických modulů (solárních panelů) na základě klimatických podmínek a způsobu použití, pokynů pro výrobní kontrolu a zajištění kvality a certifikaci fotovoltaických systémů.

DuraMAT (Durable Module Materials Consortium) je skupina národních výzkumných laboratoří a univerzit, které pracují na zlepšení materiálů a konstrukcí solárních systémů. Tato skupina je součástí sítě Energy Materials Network, programu ministerstva energetiky, který se snaží zkrátit dobu uvedení materiálů pro čistou energii na trh.

Nenechte se tedy odradit obavami z hurikánového větru od využívání spolehlivé a udržitelné solární energie. Solární panely prošly nejen továrními testy, ale přežily i v nejhorších bouřích, které USA za posledních pět let zažily. Pokud solární systémy přežily poslední extrémní počasí ve funkčním pořádku, nemusíte se ve vašem kraji obávat ničeho.

 

solarni panely

Časté dotazy

Jak obstojí solární panely při hurikánu?

Solární panely jsou navrženy tak, aby odolaly různým povětrnostním podmínkám, včetně hurikánů. Moderní solární panely jsou testovány a certifikovány pro odolnost vůči extrémním nárazům větru a jsou schopny vydržet silné bouračky a hurikány.

Při instalaci solárních panelů je důležité zajistit, aby byly správně ukotveny a připevněny k povrchu střechy nebo pole, aby byly chráněny před větrnými nárazy. Je také důležité pravidelně provádět údržbu solárních panelů a případné opravy nebo výměny poškozených částí.

Celkově lze tedy říci, že solární panely mohou obstát i při hurikánech, pokud jsou správně instalovány a udržovány.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *