|

10 nejlepších faktů o solární energii | Solární průvodce

10 nejlepších faktů o solární energii

Solární energie je čistá, obnovitelná a udržitelná forma energie, která se stává stále populárnější. Zde je 10 faktů, které byste měli vědět o solární energii.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

solární střešní tašky

Solární energie je neuvěřitelným zdrojem energie a mohla by být odpovědí na změnu klimatu, takže není divu, že existuje spousta neuvěřitelných faktů o solární energii a solárních technologiích.

Zde je 10 nejzajímavějších faktů o solární energii – od těch podivných a úžasných až po to, jak by solární panely mohly prospět vašemu každodennímu životu…

  1. Slunce vyšle na Zemi za hodinu více energie, než člověk spotřebuje za rokKaždou hodinu dopadne na Zemi ze Slunce 430 kvintilionů (to je 430 následovaných 18 nulami) joulů energie, zatímco my ročně spotřebujeme 410 kvintilionů joulů. A nejen to, sluneční světlo, které tuto energii přenáší, urazí cestu dlouhou 91 milionů kilometrů za pouhých 8 minut.
  2. V Číně se každou hodinu instaluje tolik solárních panelů, že by pokryly fotbalové hřiště.Nejenže Čína zavádí solární technologie velkým tempem, ale také vymýšlí kreativní způsoby jejich instalace – v severní Číně se nachází obří solární panda a jižní Čína se může pochlubit největší plovoucí solární instalací na světě. Vypadá to tedy, že v jejich instalaci budou pokračovat. Tedy dokud jim nedojde místo…
  3. Dům na solární pohon může během 30 let snížit emise CO2 o 100 tun.100 tun se může zdát jako hodně, a to proto, že to tak je, a tato statistika dokonce zohledňuje energii spotřebovanou na výrobu solárních panelů.
  4.  

   Charles Fritts vyvinul v roce 1883 vůbec první panel se solárními články.Americký vynálezce Charles Fritts se zasloužil o vynález prvního panelu solárních článků tím, že pokryl selen tenkou vrstvou zlata. Jeho účinnost činila 1-2 %, což je ve srovnání s 10-20% účinností moderních solárních panelů na domech v Česku málo.

  5.  

   Kdybychom pokryli malou část saharské pouště fotovoltaickými články, mohli bychom vyrábět veškerou světovou potřebu elektřiny.Slunce svítí na Saharu jasněji než kdekoli jinde na Zemi a pokrytí zhruba 1 % její plochy solárními panely by mohlo pokrýt potřebu elektřiny všech obyvatel Země.

  6.  

   Země nyní využívají solární energii k pohonu vesmírných lodíJedním z příkladů je Mars Observer, který k výrobě energie ze Slunce používal rozšiřitelnou solární soustavu se 6 panely.

  7.  

   V březnu 2015 vyrazilo letadlo Solar Impulse z Abú Zabí na vůbec první cestu kolem světa v letadle poháněném solární energií.Letadlo Solar Impulse 2, které neslo více než 17 000 solárních panelů, strávilo ve vzduchu 23 dní a po cestě mělo 23 zastávek.

  8.  

   Solární panely nepotřebují ke své činnosti přímé sluneční světloSolární panely vyrábějí energii spíše z denního světla než z přímého slunečního záření, takže fungují i při zatažené obloze. Jen nebudou nic vyrábět v noci, ale instalace solární baterie znamená, že můžete solární energii využívat i v noci.

  9.  

   V Indii se nachází největší solární park na světě, který se skládá z 2,5 milionu solárních panelů.Největší solární park na světě se nachází ve městě Kamuthi ve státě Tamilnádu, má rozlohu 2 500 akrů a kapacitu 648 megawattů, což by mělo stačit na výrobu elektřiny pro přibližně 750 000 lidí.

  10.  

   Energii můžete vyrábět společně s místní komunitou pomocí solární zahradySolární zahrady nebo sdílené elektrárny na obnovitelné zdroje energie mohou vyrábět elektřinu, která je sdílená v rámci komunity, což znamená, že nemusíte mít panely instalované na svém pozemku.

Tak tady to máte, 10 faktů o solární energii, které jí pomáhají zastínit ostatní zdroje obnovitelné energie.

 

solarni panely

10 nejlepších faktů o solární energii

1. Solární energie je čistá

Solární energie je obnovitelný zdroj energie, který neprodukuje emise skleníkových plynů ani znečištění vzduchu.

2. Může ušetřit peníze

Díky instalaci solárních panelů na střechu vašeho domu můžete výrazně snížit náklady na elektřinu.

3. Je bezplatná a neomezená

Slunce září zdarma a je nevyčerpatelný zdroj energie, což z ní činí skvělou alternativu k fosilním palivům.

4. Sníží závislost na fosilních palivech

Využívání solární energie pomáhá snižovat závislost na fosilních palivech, což může vést k lepší ochraně životního prostředí.

5. Může eliminovat vysoké faktury za energie

Investice do solárních panelů může znamenat, že budete mít velmi malé nebo žádné náklady na energii z elektrické sítě.

6. Přispěje k ochraně životního prostředí

Využívání solární energie přispívá k snižování emisí CO2 a ochraně životního prostředí.

7. Může zvýšit hodnotu nemovitosti

Domácnosti s solárními panely jsou obvykle ceněny vyšší než ty bez nich, což znamená, že solární energie může přispět k zvýšení hodnoty vaší nemovitosti.

8. Má dlouhou životnost

Solární panely mají obvykle záruku 25 až 30 let a mohou vyrábět energii i déle.

9. Dokáže pracovat i za špatného počasí

Solární panely mohou vyrábět energii i za zataženého nebe nebo v oblačném počasí.

10. Je stále inovována a zdokonalována

Technologie solární energie je neustále zdokonalována a inovována, což znamená, že její efektivita a dostupnost jsou stále lepší.

 

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *