| |

Lze instalovat tepelná čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu v bytech

Lze instalovat tepelná čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu v bytech?

 

Rychlá cenová nabídka na čerpadlo

Tepelná čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu získávají teplo přirozeně uložené ve venkovním vzduchu pro použití v domácnosti k vytápění a ohřevu teplé vody.

Jednotka externího tepelného čerpadla se zdrojem vzduchu musí být instalována venku, aby fungovala. Zatímco tyto jednotky tepelných čerpadel obvykle nevyžadují příliš mnoho prostoru pro instalaci a často mohou být vhodně umístěny kolem domu, byty nebo byty nemusí mít k dispozici prostor, a proto mohou být tepelná čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu instalována v bytech a apartmánech?

Tepelná čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu lze instalovat v bytech za předpokladu, že je k dispozici dostatečný prostor pro vnější jednotku tepelného čerpadla, například na vnější stěně nebo balkoně, a že instalace je v souladu se všemi pokyny a předpisy.

Ačkoli nebydlíme v žádném nadzemním bytě, máme vzduchové tepelné čerpadlo, které slouží našemu domu, a chápeme požadavky na prostor, který by vzduchové tepelné čerpadlo potřebovalo pro instalaci.

Vzduchová tepelná čerpadla je v ideálním případě nutné namontovat na zem a potřebují určitý prostor kolem jednotky, aby bylo možné zajistit dostatečné proudění vzduchu; obojí může být v bytech obtížné najít.

Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak můžete v bytě používat tepelná čerpadla se vzduchovým zdrojem. Prozkoumáme, kde vzduchová tepelná čerpadla fungují a kolik prostoru potřebujete k instalaci nového vzduchového tepelného čerpadla.

Fungují vzduchová tepelná čerpadla v bytech?

Tepelná čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu mohou fungovat v bytech, pokud je venku dostatek prostoru pro instalaci, dostatečné vnitřní topné zařízení pro práci s tepelným čerpadlem a pokud je instalace v souladu se všemi předpisy a pokyny výrobce nebo místními předpisy.

Vzduchová tepelná čerpadla mohou být jedním z nejlepších způsobů vytápění nebo chlazení bytu díky své vysoké energetické účinnosti a závislosti na provozu výhradně na elektřině.

Pokud je k dispozici dostatečné vnitřní nastavení vytápění a úroveň izolace v bytě nebo bytě je dobrá, pak může být možné nainstalovat tepelné čerpadlo bez nutnosti téměř žádné modernizace vnitřních prostor.

Vzduchová tepelná čerpadla mohou mít také různé velikosti, a čím větší je nemovitost, tím větší je často i tepelné čerpadlo. Byty a byty mohou mít obvykle menší podlahovou plochu, a proto může být potřebná velikost tepelného čerpadla menší než u rodinných domů.

Nicméně, byty a apartmány nemusí mít k dispozici dostatek prostoru. pro instalaci externího tepelného čerpadla se zdrojem vzduchu.

Instalační firma bude muset navštívit nemovitost, aby zjistila, zda je daný byt nebo byt vhodný pro instalaci ASHP (vzduchového tepelného čerpadla).

Vzduchová tepelná čerpadla mohou být často instalovat na vnější stěnu nebo balkon, který je konstrukčně podepřen..

Mějte na paměti, že instalace tepelného čerpadla se zdrojem vzduchu může být nákladnou dlouhodobou investicí a je nepravděpodobné, že by nájemci mohli instalovat novou jednotku bez povolení pronajímatele. I když jsou tepelná čerpadla se zdrojem tepla vzduch obecně prostorově úsporná, stále vyžadují instalaci nad rámec jednoduchého zapojení.

Jaké domy jsou vhodné pro tepelná čerpadla se zdrojem tepla vzduch?

Téměř každý dům může být vhodný pro vzduchové tepelné čerpadlo. Dodávají se v různých velikostech a výkonech, a proto mohou být vhodné pro každý prostor, od velkých domů až po malé byty. Existují však faktory, které mohou ovlivnit, jak dobře tepelné čerpadlo funguje, bez ohledu na velikost nemovitosti.

Se špatnou izolací, bude z domu unikat teplo a zvyšovat účty za energie bez ohledu na to, jaký systém vytápění používáte. Pokud si nainstalujete tepelné čerpadlo se zdrojem tepla na vzduchu a nepoznáte výhody v účtech za energie, zvažte doplnění izolace domu.

U starých domů je větší pravděpodobnost, že budou mít problémy s izolací, takže nebuďte překvapeni, pokud bude tepelné čerpadlo se zdrojem tepla na vzduchu ve starším domě méně účinné. V takovém případě byste mohli zvážit instalaci lepší izolace před investicí do nového systému vytápění domu, protože modernizace spotřebičů bude méně účinná, dokud nebude postaráno o izolaci.

Vzduchová tepelná čerpadla pracují s nižším teplotním výkonem ve srovnání s jinými formami topných systémů, a proto musí být vnitřní topný přístroj schopen uvolňovat teplo co nejúčinněji, spolu s vhodnou úrovní izolace, která pomáhá udržet teplo dostatečně dlouho.

Pro instalaci externí jednotky tepelného čerpadla bude také zapotřebí prostor vně nemovitosti.

Ideální místo pro ASHP lze snáze najít v domech s větším pozemkem, a proto pokud instalujete v nemovitosti s menším dostupným venkovním prostorem, jako je byt nebo byt, bude důležité promluvit si s instalatérem a zjistit, jaké jsou vaše možnosti.

Kde instalovat tepelné čerpadlo se zdrojem tepla

Externí jednotka tepelného čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu musí být obvykle umístěna instalována na odlehlejším místě v okolí domu. který je stále otevřené vzduchu aby nebylo ohroženo proudění vzduchu.

Vzhledem k tomu, že tepelná čerpadla pracují na principu získávání tepla ze vzduchu, platí, že čím větší je proudění vzduchu, tím více tepla lze získat.

Nejběžnějším místem pro instalaci tepelného čerpadla proto může být otevřený prostor na boku domu, instalovaný proti pozemku, přičemž je kolem ponechán dostatečný prostor pro proudění vzduchu.

Pokud je prostor omezený, může být také možné namontovat vzduchové tepelné čerpadlo na stěnu v závislosti na tom, co povoluje výrobce a místní předpisy.

U bytů a bytů, kde není k dispozici žádný pozemní prostor, může být jedinou možností instalace ASHP na vnější stěnu.

Hluk ze vzduchového tepelného čerpadla je třeba vzít v úvahu také, zejména pokud jsou sousedé v těsné blízkosti, například v bytech a apartmánech. Tepelná čerpadla bude obvykle nutné umístit v určité vzdálenosti od sousedních nemovitostí, protože při provozu na vysoký výkon mohou být zblízka poměrně hlučná.

Další informace naleznete v našich hlavních článcích o tom, kam instalovat tepelné čerpadlo se zdrojem tepla a o požadavcích na instalaci tepelného čerpadla se zdrojem tepla.

Lze umístit tepelné čerpadlo se zdrojem tepla ze vzduchu do interiéru?

Vzduchová tepelná čerpadla nelze instalovat v interiéru. Tepelná čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu pracují tak, že odebírají teplo z venkovního vzduchu, a proto musí být pro instalaci tepelného čerpadla nalezen prostor mimo nemovitost. Výhodnější může být instalace do země, ale v situacích s omezeným nebo žádným prostorem na podlaze může být možné instalovat tepelné čerpadlo i na stěnu.

Kolik místa potřebujete pro tepelné čerpadlo se zdrojem tepla vzduch?

Vzduchové tepelné čerpadlo nezabere tolik místa jako zemní tepelné čerpadlo, ale stále bude vyžadovat dostatečný prostor kolem jednotky pro účely proudění vzduchu. Výrobci uvádějí minimální vzdálenosti kolem tepelného čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu.

Přesná velikost tepelného čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu se bude lišit v závislosti na faktorech, jako je značka a model, vnitřní podlahová plocha a tepelný výkon, takže se předtím, než se rozhodnete, informujte u výrobce a změřte svůj prostor.

Potřebný prostor kolem ASHP bude také stanoven výrobcem, ale neměl by být příliš zatěžující. Například na obrázku níže je znázorněno, jak daleko je naše vlastní tepelné čerpadlo posazeno dozadu od vnější stěny našeho domu.

Při instalaci na vnější stěny bytů a domů by mělo být tepelné čerpadlo odsazeno od stěny a mělo by být volné ze všech stran kvůli proudění vzduchu.

Lze instalovat tepelná čerpadla se zdrojem vzduchu v bytech?

Vzduchové tepelné čerpadlo lze instalovat v bytech, ale hlavním problémem může být nalezení prostoru pro externí tepelné čerpadlo, který by splňoval pokyny výrobce i místní předpisy.

Oblíbenými místy pro instalaci externího tepelného čerpadla v bytech a apartmánech jsou konstrukční balkon nebo vnější stěna.

Kolem tepelného čerpadla bude třeba zajistit prostor pro proudění vzduchu a v rámci instalace je třeba zvážit jeho hlučnost, aby bylo umístěno v dostatečné vzdálenosti od sousedních nemovitostí.

 

tepelné čerpadlo

Lze instalovat tepelná čerpadla se zdrojem tepla ze vzduchu v bytech?

Ano, instalace tepelných čerpadel se zdrojem tepla ze vzduchu je možná i v bytech a apartmánech.

Rychlá cenová nabídka na čerpadlo

Podívejte se, jak funguje tepelné čerpadlo.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – tepelná čerpadla

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *