Průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků v Austrálii
Průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků v Austrálii

Průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků v Austrálii

Průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků v Austrálii je značně významná. Tato technologie umožňuje využívat sluneční energii k výrobě elektrického proudu. Solární fotovoltaické články jsou umístěny na střechách budov nebo na speciálních polích a absorbuji sluneční záření.

Díky australskému slunečnímu bohatství je průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků velmi vysoká. Tato technologie je stále populárnější v Austrálii, protože je čistá a obnovitelná. Průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků také pomáhá snižovat emise skleníkových plynů a závislost na fosilních palivech.

Solární fotovoltaické články jsou praktické pro zásobování elektrickou energií v domácnostech, firmách i veřejných budovách. Tato technologie je nejen ekologická, ale také z ekonomického hlediska výhodná. Díky solárním fotovoltaickým článkům je možné snížit náklady na elektrickou energii a také získat příspěvek za přebytečnou vyrobenou energii.

Vzhledem k vysokým teplotám a slunečním hodinám v Austrálii, dosahuje průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků významných hodnot. To činí z Austrálie jednoho z předních producentů solární energie na světě. Průměrná denní výroba těchto článků je důležitým faktorem při přechodu na udržitelnější energetický systém.


ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Produkce elektrické energie solárních článků je samozřejmě jednou z klíčových věcí, které je třeba znát při instalaci solárního systému. Některé společnosti zabývající se solární energií uvádějí nejrůznější nereferenční čísla, proto jsme provedli průzkum a poskytli vám plně referencované a spolehlivé informace, které můžete zvážit.

Jaký je výkon solárních panelů?

Jmenovitý výkon vašeho systému (udávaný v kilowattech nebo kW) je měřítkem toho, jak velký je váš výrobní systém, nikoliv toho, kolik energie . vyrobit. Je to obdoba automobilového motoru, kdy velikost motoru napovídá, jak je výkonný, ale sama o sobě neříká, kolik benzinu spotřebuje, i když spolu souvisí.

Kromě znalosti jmenovitého výkonu solárního systému byste měli také pochopit, kolik (kilowatthodin nebo kWh) může váš solární systém vyrobit. Znalost tohoto čísla vám pomůže vypočítat výnosy a úspory, které můžete od svých solárních panelů očekávat.

Jaké faktory ovlivňují výnosy energie ze solárního systému?

Prvním faktorem ovlivňujícím množství vyrobené elektrické energie je samozřejmě velikost (jinak známá jako jmenovitý výkon) solárního zařízení. Větší počet solárních panelů vyrobí více elektrické energie (stejně jako větší motor automobilu má větší zátah).

Pokud pomineme zřejmý vliv velikosti, množství energie, kterou vaše solární články vyrobí, závisí na tom, kolik paliva jim dodáte (stejně jako množství energie, kterou vyrobí motor automobilu, závisí na tom, kolik benzinu do něj pumpujete nohou na plynu). V případě solárních fotovoltaických článků je jejich palivem slunce.

Množství slunečního záření, kterému jsou vaše solární články vystaveny (a tedy i množství energie, které vyrobí), závisí na:

  • orientaci a sklonu vašich solárních panelů (které optimalizuje váš instalatér).
  • Zda na vaše články dopadají stíny (kvůli stromům, budovám atd.).
  • Počet hodin denního světla (řídí se místem, kde žijete)
  • Intenzita slunečního světla (řídí se místem, kde žijete)
  • Počet hodin plného slunce vs. zatažených dnů (řídí se místem, kde žijete)

Pokud vyloučíme první dva faktory, které můžete do jisté míry ovlivnit, je vaše poloha v Austrálii hlavní proměnnou, která určuje, kolik energie vaše buňky vyrobí. Ve většině případů obdrží jižní části Austrálie méně celkových hodin slunečního světla než severní oblasti. Proto systém o výkonu 1,5 kW v Melbourne obvykle nevyrobí za rok tolik elektrické energie jako stejný systém v Alice Springs.

Porovnejte si nyní nabídky solárních systémů až od 7 místních instalatérů.

Průměrný výkon solárních panelů za den

Naštěstí byly provedeny studie, které zohledňují všechny výše uvedené faktory a uvádějí průměrný energetický výkon solárních článků v lokalitách v Austrálii. Tyto údaje jsou uvedeny jako:

Množství elektrické energie (kWh), které vyrobí 1kW solární fotovoltaický systém připojený k síti za průměrný den (kWh/kWp.den).

Nejobsáhlejším zdrojem těchto informací je Rada pro čistou energii (orgán, který australská vláda pověřila akreditací solárních článků, střídačů a instalátorů):

Průměrná denní výroba energie z obnovitelných zdrojů

Průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků v Austrálii
str. 4, „Elektřina ze slunce: Solární fotovoltaické systémy vysvětleny“ Rada pro čistou energii

Pátrání po tomto tématu odhalí další důvěryhodné zdroje s mírně odlišnými údaji. Národní laboratoř pro obnovitelné zdroje energie (NREL) v USA. PVWatts funguje také pro Austrálii (s využitím australských meteorologických dat) a je skvělým zdrojem pro zadávání čísel a odhadování výkonu solárního systému. Doporučujeme vám, abyste se na něj podívali.

Trochu zkoumání odhalí, že není zcela možné stanovit přesné a jednoznačné číslo energie, kterou vyrobíte ze solárních článků.. Jak nás totiž informovala Dr. Anna Bruce, lektorka na School of Photovoltaic and Renewable Energy Engineering na University of New South Wales, různé solární systémy o výkonu 1 kW umístěné vedle sebe mohou vyrábět různá množství energie v závislosti na kvalitě a účinnosti jejich komponentů, fungování sítě a na tom, jak dobře se váš systém vypořádá s vysokými teplotami. Její odborná rada zní „4 kWh/kWp.den v Sydney je určitě proveditelné, pokud má systém optimální sklon a orientaci a funguje dobře“..

Výše uvedené údaje Rady pro čistou energii jsou tedy dobrým vodítkem a jedním z nejlepších a nejkomplexnějších dostupných zdrojů, Vzhledem k povaze solárních systémů však může váš systém vyrábět více nebo o něco méně, než je uvedeno v těchto údajích..

Porovnejte nyní nabídky až 7 předem prověřených instalatérů ve vašem okolí.
Od roku 2008 naše znalosti a sofistikovaný software umožnily více než 300 000 australských domácností a firem učinit informovaný výběr jejich solárního & amp; instalátor baterií.

Jeff Sykes
Poslední příspěvky od Jeff Sykes (Zobrazit všechny)

solarni panely
Solární kalkulačka

Solární kalkulačka


Časté otázky o solárních fotovoltaických článcích v Austrálii

1. Jaká je průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků v Austrálii?

Průměrná denní výroba solárních fotovoltaických článků v Austrálii závisí na několika faktorech, jako je poloha, orientace a sklon panelů, intenzita slunečního záření, roční období a stav systému. Nicméně, v průměru se očekává, že solární fotovoltaické články vygenerují mezi 4-6 kWh energie denně.

2. Jaký vliv má poloha a orientace panelů na výkon solárních fotovoltaických článků v Austrálii?

Poloha a orientace panelů mají značný vliv na výkon solárních fotovoltaických článků v Austrálii. Optimální poloha panelů je na jižní straně a s výhledem na slunce v průběhu dne. Více slunečního záření poskytuje více energie. Sklon panelů by měl být nastaven tak, aby odpovídal geografické šířce místa instalace pro maximální absorpci slunečního záření.

3. Jaké jsou nejlepší roční období pro solární fotovoltaické články v Austrálii?

Austrálie má převážně slunečné podnebí, které ji činí vhodným pro solární fotovoltaické články po celý rok. Nicméně, nejlepším obdobím pro výrobu energie je letní sezóna, kdy jsou delší sluneční dny a vyšší intenzita slunečního záření. Přesto solární články fungují dobře i v jiných ročních obdobích.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *