5 velkých chyb, kterých se firmy dopouštějí při nákupu solárních panelů

5 velkých chyb při nákupu solárních panelů

Při nákupu solárních panelů se firmy často dopouštějí několika závažných chyb, které mohou mít negativní dopad na jejich investici. Mezi nejčastější chyby patří nedostatečná analýza potřeb, neprofesionální výběr dodavatele, nedostatečná kontrola kvality produktu, nedostatečná optimalizace solárního systému a nedostatek odborných znalostí.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Náklady na energii se v průběhu času zvyšují v důsledku rostoucího využívání energie v průmyslu.

V důsledku toho se mnoho průmyslových odvětví rozhoduje využívat obnovitelnou solární energii.

Chcete solarizovat svůj komerční objekt, ale nevíte, jak začít?

Tento článek se zabývá 5 největšími chybami, kterých se může firma dopustit při spolupráci se solární společností.

1. Nedostatečný průzkum a podrobné porozumění solární společnosti

V současné době jsou trhy plné hráčů prodávajících solární řešení, ale jak zjistit, která společnost je lepší než ta druhá?

Uvádíme tříbodový kontrolní seznam, který můžete využít –

  • Zkontrolujte, jak dlouho společnost působí v oblasti solární energie – Obvykle do tohoto oboru vstupuje mnoho společností, ale jen málo z nich se udržuje dlouhodobě a přináší očekávanou hodnotu; proto je pro vás při výběru solárního partnera důležitá kontrola historie společnosti.
  • Jsou všechny související oblasti, jako je projektování, plánování, realizace a výstavba, prováděny ve vlastní režii? – Další otázkou, kterou byste měli položit společnosti, s níž chcete spolupracovat, je, zda jsou všechny oblasti solárních řešení řešeny interně, nebo zda jsou zadávány externě. Mít všechny potřebné talenty přímo ve firmě je pro vás nepochybně výhodou.
  • Zjistěte si, zda jste již realizovali nějaké projekty – Pečlivě prozkoumejte minulé projekty a položte týmu technické otázky, abyste pochopili jeho odborné znalosti o vašich solárních požadavcích. Nechcete, aby se o vaši realizaci staral intelektuálně slabší tým.

2. Co se stane po dokončení instalace solárních panelů

Jednou z nejčastěji kladených otázek by mělo být, co se stane po dokončení tohoto projektu.

Co se stane s poprodejním servisem?

Jakou servisní podporu mohu očekávat?

Pokud si tyto otázky při hodnocení nabídek pro váš solární projekt nekladete, děláte velkou chybu.

Servisní podpora a poprodejní servis je jednou z oblastí, které je třeba věnovat velkou pozornost. Stejně jako instalace kvalitního solárního panelu je také důležité zajistit, aby zůstal v dobrém stavu a dodával potřebný výkon.

Musíte si ověřit, že poskytovatel solárních panelů nabízí špičkový poprodejní servis. Po nákupu a instalaci, měli by být připraveni vám pomoci. Abyste byli co nejefektivnější, musíte neustále chápat několik věcí.

Aby se tak stalo, musí být k dispozici solární firma. Je nutné mít na paměti, že investice do solárních panelů je dlouhodobá a vydrží vám po dobu více než 25 let.

Po nákupu a instalaci se mnoho průmyslových odvětví dopouští chyby, když odmítá pomoc zákaznického servisu.

Zjistíte, že poprodejní servis není zahrnut v cenově dostupných službách.

Ujistěte se, že vámi vybraná firma nabízí vynikající a efektivní poprodejní služby. Měli by být přístupní a zkontrolovat vás, kdykoli budete potřebovat vysvětlení nebo údržbu systému. Získáte tak podstatnou věc, kterou je klid na duši.

3. Nízká cena se nerovná lepšímu produktu

Jak říká staré přísloví, dostanete to, za co si zaplatíte. To platí pro většinu výrobků na trhu, kde je cena dobrým ukazatelem kvality. Co se však stane, když jsou dva výrobky stejně kvalifikované, ale jeden z nich má výrazně vyšší cenu než druhý? Na dnešním konkurenčním trhu musí firmy vědět, že nízká cena nemusí vždy přinést nejlepší produkt.

Ne všechny solární panely jsou stejné. Špatně vyrobené panely mohou vážně ovlivnit výkon a životnost solárního systému. Kdo by si koupil předražený výrobek, když jiný prodejce nabízí stejnou kvalitu za podstatně nižší cenu? Některé společnosti si myslí, že uvedením levných výrobků na trh zvýší prodej, ale tato strategie se ukázala jako chybná a může potenciální kupce dokonce odradit.

Otázka, kterou je zde třeba si položit, tedy zní.

Máme se slepě hnát za cenou? Nebo přikládat stejnou důležitost i jiným aspektům.

Nenechte se chytit do pasti nízké ceny a levné kvality, protože to může být jedna z nejčastějších chyb při spolupráci se solární společností.

Jde o to, že ceny naší společnosti jsou dražší než u jiných konkurenčních společností. Přesto je zaměřením a cílem naší společnosti dodávat solární produkty s vysokými standardy díky naší spolehlivé kvalitě a jistotě během výrobního procesu našich solárních panelů. Ujišťujeme vás však, že naše panely jsou vhodné do všech povětrnostních podmínek.

4. Zajištění kvality a Zpracování

Počáteční výdaje mohou být v případě solárních panelů vysoké a jedná se o něco, co není opakovanou investicí.

Z tohoto důvodu je třeba zajistit, aby váš systém fungoval efektivně po velmi dlouhou dobu.

Většina firem poskytuje desetiletou záruku na výkon.

Během této doby bude váš solární panel vystaven více než 100 000 hodinám slunečního svitu, větru, dešti a krupobití.

Nekvalitní panely nebudou schopny tyto teploty dlouhodobě snášet.

Proto je jednou z častých chyb, kterých se společnosti dopouštějí, že pečlivě neposuzují kvalitu a provedení solárního partnera a přikládají velmi vysokou váhu pouze cenové části.

Nesmíme zapomenout na jeden zásadní bod, kterým je pozornost věnovaná detailům. Věnuje solární společnost pozornost menším a drobnějším detailům, aby byl výsledný produkt bezchybný?

5. Mělké zaměření na informace o záruce

Jak jsme se podělili v posledních bodech, instalace solárního řešení pro váš obor a firmu je rozhodnutí, které budete přijímat po mnoho let.

Proto je velmi důležité věnovat velkou pozornost informacím o záruce, které poskytuje jakákoli potenciální solární společnost.

Dobrá záruka na výrobek zaručuje, že se vaše solární výrobky nepoškodí, a poskytovatel instalace zajistí, že opravy budou provedeny včas.

 

solarni panely

Časté chyby při nákupu solárních panelů

1. Neprovedení dostatečného průzkumu trhu

Firmy často nedělají dostatečný průzkum trhu a nakupují solární panely od prvního dodavatele, který se nabízí. Je důležité porovnat nabídky a zvážit kvalitu a cenu panelů od různých dodavatelů.

2. Nedostatečná znalost technických specifikací

Nákupní oddělení často nemá znalost o technických specifikacích solárních panelů a může si vybrat nesprávný typ nebo velikost panelů pro své potřeby. Je důležité poradit se s odborníky nebo inženýry při výběru panelů.

3. Ignorování dlouhodobých nákladů

Firmy se často zaměřují pouze na počáteční náklady na solární panely a ignorují dlouhodobé náklady spojené s údržbou, servisem a provozem panelů. Je důležité zvážit celkové náklady v průběhu celé životnosti panelů.

4. Nedostatečná kontrola kvality

Některé firmy nedělají dostatečnou kontrolu kvality solárních panelů od dodavatelů a nakupují levné panely, které mohou mít nižší výkon nebo kratší životnost. Je důležité prověřit kvalitu a certifikace panelů od dodavatelů.

5. Nezohlednění státních a místních regulací

Firmy často nedostatečně zohledňují státní a místní regulace týkající se instalace solárních panelů, což může vést k problémům při provozu. Je důležité získat veškeré potřebné povolení a dodržovat všechny regulace při nákupu a instalaci panelů.

 

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *