|

Otázky, které by si majitelé solárních zařízení měli položit ohledně skladování energie

Otázky, které by si majitelé solárních zařízení měli položit ohledně skladování energie

Plánování skladování energie získané ze solárních zařízení je důležitým tématem pro majitele těchto zařízení. Zde jsou některé otázky, které byste si měli položit:

1. Jaký typ skladování energie je pro moje zařízení nejvhodnější?

Při výběru skladovacího systému byste měli zvážit různé možnosti, jako jsou baterie, tepelné zásobníky nebo chemické reaktory. Záleží na vašich individuálních potřebách a prostředí.

2. Jaká je kapacita skladovacího systému?

Musíte zvážit, jakou energetickou kapacitu potřebujete pro ukládání přebytečné energie. To vám pomůže určit velikost a počet skladovacích jednotek, které budete potřebovat.

3. Jak dlouho bude skladovaná energie trvat?

Zjistěte, jak dlouho může skladovací systém udržovat uloženou energii. Je důležité, aby systém byl schopen pokrýt vaše energetické potřeby i v době s minimálním slunečním zářením.

4. Jaká je životnost skladovacího systému?

Při rozhodování o skladování energie je důležité zvážit životnost systému. Baterie a jiné skladovací zařízení mají omezenou životnost, a proto je důležité zvážit jejich výměnu v budoucnu.

5. Jaké jsou náklady na skladování energie?

Zjistěte, jaké jsou náklady na pořízení a instalaci skladovacího systému. Měli byste také zvážit provozní náklady a případné údržby, které souvisejí se skladováním energie.

Veškeré tyto otázky vám pomohou lépe porozumět skladování energie získané ze solárních zařízení a lépe se přizpůsobit vašim potřebám a prostředí.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Proč je skladování energie důležité?

Z bezpečnostních důvodů se musí instalované solární panely vypnout i při výpadku sítě. To vedlo mnoho majitelů domů se solárním napájením k hledání produktu, který by dokázal udržet jejich domovy pod napětím i během výpadku. Baterie poskytují šťastný pohled do budoucnosti, v níž se energetické společnosti méně spoléhají na velké elektrárny ve prospěch sítě distribuovaných zdrojů energie (známých jako DER) v celé síti.

Jak funguje solární energie + skladování během výpadku?

Pro napájení domácnosti během výpadku musí být vytvořena mikrosíť. Mikrosíť je uzavřený systém, který napodobuje napájení poskytované rozvodnou sítí. Pomocí systému se při zjištění výpadku sítě mikrosíť zapne během pouhých milisekund (světla ve vaší domácnosti sotva bliknou). Aby se zachovala baterie pro napájení nejdůležitějších věcí v domácnosti, jako jsou chladničky, osvětlení a čerpadla. Nedůležité spotřebiče, jako jsou klimatizační jednotky, které spotřebovávají hodně energie, jsou obvykle naprogramovány tak, aby se během těchto událostí vypnuly. Cílem je vytvořit harmonický systém, který vydrží několik hodin – nebo v nejhorším případě několik týdnů – do obnovení napájení ze sítě.

Další informace o tom, jak přesně funguje spolupráce solární energie a skladování, podívejte se na toto video.

Je skladování přínosem pro síť?

Každý solární systém, bez ohledu na skladování, je pro síť přínosem a snižuje zatížení veřejných služeb. Skladování zvyšuje tento přínos tím, že snižuje zatížení. V budoucnu energetické společnosti zvažují způsoby, jak aktivněji spolupracovat se zákazníky skladování, aby zajistily další stabilitu sítě. Tato strategie bude klíčová, protože obnovitelné zdroje energie se stávají stále populárnějšími.

Proč úložiště stojí tolik?

Skladování vyžaduje ještě hlubší ponor do anatomie domů, abychom pochopili elektrické zapojení domu a způsob, jakým majitelé domů používají energii. Každý dům vyžaduje instalaci na míru a také robustní a spolehlivý hardware a systémy řízení energie. Náklady na samotné vybavení naštěstí výrazně klesly. Podobně jako u solární energie jsou náklady na tyto zakázkové instalace instalované licencovanými odborníky vyšší než náklady na samotné zařízení.

Jakou hodnotu má skladování?

Na rozdíl od jasné ekonomiky solárních panelů je hodnota solární energie + úložiště rozložena do dalších aspektů, jako je spolehlivost sítě, programy veřejných služeb a nouzové potřeby majitele domu. V tuto chvíli je tedy hodnota úložiště jedinečná pro majitele domu. Přesto i společnosti poskytující veřejné služby vidí přínos skladování pro síť. Lze předpokládat, že budou i nadále upravovat své zásady tak, aby motivovaly majitele domů k instalaci úložišť ve spojení s jejich solárními zařízeními. To je dnes vidět v Kalifornii, kde energetické společnosti nabízejí denní pobídky pro majitele domů se solárními zařízeními + úložišti, aby mohli využívat energii z baterií od 16 do 21 hodin, kdy je cena energie z veřejných zdrojů ve špičce.

 

solarni panely

Otázky, které by si majitelé solárních zařízení měli položit ohledně skladování

1. Jaké jsou možnosti skladování energie u solárních zařízení?

Jednou možností je využití baterií nebo akumulátorů, které umožňují skladovat vyrobenou energii pro pozdější použití. Další variantou je připojení solárního zařízení k elektrické síti a vyrobenou energii dodávat zpět do sítě.

2. Jaké jsou výhody skladování energie u solárních zařízení?

Skladování energie umožňuje využít solární zařízení i ve chvílích, kdy slunce nesvítí, což zvyšuje efektivitu a nezávislost na externích faktorech. Dále umožňuje snížit náklady na elektřinu, protože skladovaná energie může být využita bez nutnosti kupovat elektřinu ze sítě.

3. Jaká je životnost baterií nebo akumulátorů používaných k skladování energie?

Životnost baterií či akumulátorů závisí na typu použité technologie a kvalitě vybraného produktu. Obecně se dá očekávat životnost mezi 5 až 15 lety. Je důležité pravidelně provádět údržbu a sledovat stav baterií, aby se maximalizovala jejich životnost.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *