| |

Mohu používat solární energii v noci?

Mohu používat solární energii v noci?

Ano, je možné využívat elektrickou energii získanou ze solárních panelů i v noci díky systému solárních baterií, které ukládají energii během dne a uvolňují ji během noci. Tato technologie umožňuje efektivní využití solární energie i v dobách, kdy není slunce k dispozici.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

 

foto solárních panelů v noci - ale fungují ještě?Ano i ne, solární panely v noci nefungují. Co však můžete udělat, je uložit energii, kterou vyrobíte během dne, do akumulátoru, takže budete mít energii i v době, kdy je slunečního světla málo nebo žádné.

Solární panely sice nejsou účinné při výrobě energie v noci, ale díky novým technologiím je snadnější než kdy jindy ukládat a využívat v noci solární energii, která byla vyrobena během dne. Nejběžnějším způsobem skladování jsou baterie, které jsou rok od roku cenově dostupnější a účinnější. S novinkami, jako je baterie Powerwall společnosti Tesla, které jsou již za rohem, je jen otázkou času, kdy bude moci být více domácností napájeno čistě ze solární energie – a to i v noci!

Zjistěte více o mnoha způsobech využití solární energie v domácnosti.

Kolik světla potřebují solární panely k provozu?

Solární panely se skládají z fotovoltaických článků, které přeměňují sluneční světlo na elektřinu. Aby to fungovalo, potřebují panely alespoň nízkou úroveň slunečního světla, což znamená, že v noci nemohou vyrábět mnoho energie (pokud vůbec nějakou). Měsíc sice může v noci poskytovat určité množství světla, zejména za bezmračných večerů a při úplňku, ale tento druh světla nemohou solární články efektivně využít. Protože se v noci nemůžete spoléhat na energii ze solárních panelů, máte dvě hlavní možnosti: skladovat a využívat přebytečnou energii vyrobenou ve dne nebo získávat energii z rozvodné sítě.

Ukládání solární energie do baterií

Nedávné technologické objevy znamenají, že ukládání přebytečné solární energie do baterií se stává realitou pro mnoho domácností. Ve Spojeném království jsou v současné době spotřebitelům k dispozici domácí akumulátory a většinu z nich lze namontovat na stávající solární panely. Mnohé z bateriových systémů, které jsou v současné době na trhu, však mají určité nevýhody – například velikost a skutečnost, že většina z nich nedokáže uložit velké množství energie. Pro mnoho majitelů domů je rozhodujícím faktorem také cena, protože většina baterií se pohybuje ve vysokých cenových relacích. Společnost Tesla nedávno oznámila svou novou baterii Powerwall, která má za cíl bojovat proti všem třem těmto problémům – je to obrovský krok vpřed v oblasti domácího solárního úložiště, díky němuž si snad baterie osvojí více domácností.

Existují nějaké nové solární panely, které fungují v noci?

Někteří výzkumníci v Mexiku sice tvrdí, že jsou blízko výrobě solárních panelů, které fungují v noci, ale zatím není nic komerčně dostupné a pravděpodobně ještě mnoho let nebude. Prozatím tedy můžete dosáhnout stejného cíle pomocí solárního akumulátoru, který bude uchovávat přebytečnou energii získanou během dne.

Využití energie z rozvodné sítě

Pokud vám skladování energie vyrobené solárními panely nevyhovuje, může být řešením využití energie z rozvodné sítě. Když vaše solární panely přejdou v noci do pohotovostního režimu, můžete automaticky přejít na využívání elektřiny od dodavatele. Jedná se o nejběžnější způsob, jakým uživatelé solárních panelů získávají elektřinu, když jejich panely nevyrábějí potřebné množství energie (nebo v noci). I když je to skvělý způsob, jak využít dodatečnou energii, kterou byste jinak nespotřebovali, není tak nákladově efektivní jako skladování energie, kterou jste si sami vyrobili.

 

solarni panely

Mohu používat solární energii v noci?

Ano, je možné používat solární energii i v noci pomocí systému solárních baterií.

Jak funguje solární energie v noci?

Solární baterie ukládají energii z slunečního záření během dne a poté ji mohou využít i v noci, kdy není dostatek slunečního světla.

Je solární energie v noci účinná?

Ano, díky pokročilým technologiím jsou solární baterie schopné ukládat dostatek energie pro použití i během noci.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *