5 důvodů, proč byste si měli nainstalovat solární panely

5 důvodů, proč byste si měli nainstalovat solární panely

1. Energetická nezávislost: Solární panely vám umožní vyprodukovat vlastní elektrickou energii, což vám zajistí nezávislost na dodavateli elektřiny a sníží vaše závislosti na fosilních palivech.

2. Finanční úspory: Instalace solárních panelů vám umožní výrazně snížit náklady na elektřinu. Můžete se zbavit neustále rostoucích energetických cen a vyprodukovat vlastní elektřinu za mnohem nižší cenu.

3. Šetrnost k životnímu prostředí: Solární energie je čistá forma energie, která nevytváří žádné emise skleníkových plynů nebo znečišťujících látek. Tím přispíváte k ochraně životního prostředí a snižování negativních dopadů na planetu.

4. Vysoká životnost: Solární panely mají obvykle dlouhou životnost, což znamená, že můžete po mnoho let využívat jejich výhody a získávat vlastní elektřinu bez nutnosti časté údržby nebo výměny.

5. Finanční podpora a dotace: V některých zemích a regionech jsou k dispozici finanční podpory a dotace pro instalaci solárních panelů. Získání těchto výhod může výrazně snížit náklady na pořízení a instalaci solárního systému.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

1. Nyní jsou k dispozici cenově dostupné solární akumulátory

Loňský rok byl pro solární baterie velkým rokem a nyní, na začátku roku 2018, se trh ještě více rozrostl. Společnost Tesla oznámila úložný systém Tesla Powerwall a svou nabídku na trhu představují i další společnosti, jako je Powervault. Tyto nové cenově dostupné baterie znamenají, že více domácností než kdy jindy bude moci ukládat své přebytečné zásoby energie na rozdíl od jejího prodeje zpět do sítě. Tuto uskladněnou energii pak lze využít brzy ráno a večer, kdy domácnosti obvykle spotřebovávají nejvíce energie. Prodejem přebytečné solární energie sice můžete vydělat na exportním tarifu, ale v době, kdy nemůžete využívat solární energii, dostanete méně, než kolik zaplatíte za využívání energie od energetických společností – to znamená, že baterie je z dlouhodobého hlediska mnohem ekonomičtější.2. Nejlepší solární panely jsou v současné době levné na instalaci

Náklady na solární panely v posledních několika letech výrazně klesly díky nárůstu poptávky a vývoji nových technologií. V roce 2010 by 4kW systém stál přes 12 500 liber, ale nyní o 8 let později jsou náklady téměř poloviční a činí přibližně 6 512 liber*. Více informací o ceně instalace solárních panelů najdete v našem průvodci náklady, přínosy a úspory solárních panelů a v našem průvodci nejlepšími solárními panely zjistíte, které panely jsou pro vás vhodné.

3. Chraňte se před případnými změnami tarifů za energie

Pokud máte solární soustavu, která vyrábí většinu vaší energie, zaplatíte méně za elektřinu z rozvodné sítě. Nová cenově dostupná generace solárních baterií také zvýší počet domácností, které jsou zcela soběstačné, což znamená, že nejsou závislé na dodávkách energie ze sítě. To je skvělé pro všechny, kteří se chtějí chránit před případnými změnami cen energií a tarifů, které mohou přijít v roce 2018.

4. Snižte své emise uhlíku

Ačkoli to není specifické pro rok 2018, snížení množství emisí uhlíku, které váš domov produkuje, je stále velkým faktorem při rozhodování mnoha lidí pro solární energii. Společnost Abundance Generation uvádí, že domácí solární systém na jednom britském domě může ušetřit téměř tunu CO2 ročně! Vzhledem k tomu, že se v příštích letech rozšíří i solární úložiště, může se toto číslo ještě zvýšit, protože domy se solárním systémem budou méně závislé na rozvodné síti.

5. Solární panely jsou účinnější než kdykoli předtím a vyžadují jen velmi malou údržbu.

Po instalaci solárních panelů na střechu se můžete pohodlně usadit a odpočívat, protože se vám začnou hrnout bezplatné úspory energie a peněz. Nemusíte je zapínat, vypínat ani sledovat. Nepotřebují servis ani odbornou údržbu, protože k jejich udržení v dobrém stavu stačí občasné vyčištění.


solarni panely

Solární kalkulačka
5 důvodů, proč byste si měli nainstalovat solární panely

1. Energie zdarma

Solární panely využívají energii ze slunce, která je naprosto zdarma. Po jejich instalaci můžete využívat čistou a obnovitelnou energii bezplatně.

2. Úspora na elektřině

Díky solárním panelům můžete snížit své náklady na elektřinu. Pokud panelů vyprodukuje více energie, než spotřebujete, můžete dokonce prodávat přebytečnou elektřinu zpět do sítě a vydělávat tak peníze.

3. Snížení znečištění životního prostředí

Solární energie je čistá a neznečišťuje životní prostředí. Využívání solárních panelů pomáhá snižovat emise skleníkových plynů, které přispívají k globálnímu oteplování.

4. Závislost na energetických společnostech

Nainstalováním solárních panelů se částečně osvobodíte od závislosti na energetických společnostech. Budete mít vlastní zdroj elektřiny a nebudete úplně závislí na kolísajících cenách elektřiny na trhu.

5. Dlouhá životnost a spolehlivost

Solární panely mají obvykle dlouhou životnost a vyžadují jen minimální údržbu. Jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a spolehlivě fungují i po mnoho let.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *