|

Vyplatí se solární bateriové úložiště?

Vyplatí se solární bateriové úložiště?

Solární bateriové úložiště slouží k ukládání energie z fotovoltaických systémů a je stále populárnější volbou pro domácnosti i podniky. Tato technologie umožňuje využívat sluneční energii i v době, kdy není dostatek slunečného svitu.

Proč byste měli zvážit solární bateriové úložiště?

  • Snížení energetických nákladů: Solární bateriové úložiště vám umožní využívat energii z vašeho fotovoltaického systému i večer nebo v časech nízkého slunečního svitu, což významně snižuje závislost na dodavateli elektřiny.
  • Samostatnost: S vlastním solárním bateriovým úložištěm se můžete stát energeticky nezávislými. Nevážete se na energetické sítě a nebudete závislí na cenách elektřiny.
  • Ekologické: Využíváním sluneční energie přispíváte k ochraně životního prostředí. Solární bateriové úložiště umožňuje minimalizovat emise skleníkových plynů a šetrněji využívat přírodních zdrojů.
  • Dlouhá životnost: Moderní solární bateriová úložiště mají dlouhou životnost a nižší údržbové náklady. Jsou navržena tak, aby poskytovala spolehlivé výkony po mnoho let.

Investice do solárního bateriového úložiště se postupem času vyplatí a může vám poskytnout mnoho výhod. Mějte na paměti výše uvedené faktory a zvažte, zda je solární bateriové úložiště pro vás správnou volbou.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Technologie skladování energie existuje již několik desetiletí.

Zatímco samotné baterie pocházejí z 19. století, první lithium-iontové baterie používané pro skladování energie ze slunečního záření byly vyvinuty v 70. letech 20. století a v roce 1991 je uvedla na trh společnost Sony. Od té doby se technologie baterií rychle vyvíjela a pomáhá urychlit přechod od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie.

Pokud se ptáte, zda stojí za to pořídit si solární baterii, je třeba zvážit několik faktorů. Pokud chcete spotřebovat méně energie z rozvodné sítě, pomoci ochránit svůj domov před výpadky a maximalizovat návratnost investice do solárních panelů, pak je odpověď ano.

Pokud máte solární systém, vaše panely vyrábějí energii, když je slunce, ale tuto energii můžete používat pouze v reálném čase (což znamená, že neexistuje žádný způsob, jak energii uložit na později). Přidání skladování energie do vašeho domácího solárního systému vám umožní ukládat přebytečnou energii, kterou vaše panely produkují. To znamená, že můžete ukládat vlastní obnovitelnou energii a používat ji v noci nebo v době, kdy je poptávka po elektřině nejvyšší, místo abyste ji odebírali ze sítě.

Zde jsou naše hlavní důvody, proč zvážit přidání baterie k vašemu solárnímu systému:

 

Získejte maximální ekonomický přínos ze svého solárního systému

Pokud se stále ptáte: „Měl bych si ke svému solárnímu systému pořídit baterii?“, Pak zvažte finanční přínos. Dnešní solární baterie dokáží více než jen nabíjet a napájet vaše nejpotřebnější světla a spotřebiče. Existují různé možnosti konfigurace bateriových úložišť, které vám mohou pomoci maximalizovat úspory, pokud žijete v oblasti s časově závislými sazbami za elektřinu.

Při instalaci a konfiguraci vaší solární baterie se zaměříme na váš vztah s rozvodnou sítí a energetickou společností. Poté se snažíme zajistit, aby vaše baterie napájela vaše kritické zátěže a zároveň plně využila všech pobídek a slev, na které můžete mít nárok.

Zvyšte svou energetickou nezávislost

Bez ohledu na to, kde žijete a jaké jsou místní podmínky, vám domácí solární systém plus systém skladování v kombinaci s inteligentní spotřebou energie může pomoci minimalizovat používání energie vázané na síť a maximalizovat úspory energie.

To vše zní skvěle, ale kolik stojí solární baterie?

Vyplatí se záložní solární baterie z dlouhodobého hlediska? Rozhodně. Baterie je praktickým a prospěšným doplňkem každého domácího solárního systému, od zásobování domácnosti energií během výpadku až po pomoc při minimalizaci množství elektřiny, kterou je třeba čerpat z elektrické sítě.

solarni panely

 

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *