|

Solární fotovoltaika a ponorné ohřívače (Jak získat teplou vodu zdarma)

Solární fotovoltaika a ponorné ohřívače (Jak získat teplou vodu zdarma)

Solární fotovoltaika a ponorné ohřívače mohou být skvělým způsobem, jak získat teplou vodu zdarma. Solární fotovoltaika využívá energii slunce k vytápění vody, zatímco ponorné ohřívače využívají elektrickou energii. Oba tyto způsoby mohou být efektivní a šetrné k životnímu prostředí.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

vodovodní kohoutek s horkou vodní párou

Věděli jste, že solární fotovoltaické panely vám nejen zlevní účty za elektřinu, ale mohou také napájet ponorný ohřívač, který vám poskytne teplou vodu zdarma (nebo mnohem levněji)? Přečtěte si, jak na to.

Solární fotovoltaické panely často vyrobí více energie, než dokážete za den spotřebovat, a bez solární baterie bude váš přebytek odeslán do národní sítě. Solární rozdělovač energie vám umožní tento přebytek energie využít, použít jej k napájení ponorného ohřívače a ještě více snížit účty za energii.

Zde vám představíme solární rozdělovač energie a způsob, jakým může maximalizovat vaše úspory solární energie napájením vašeho ponorného ohřívače.

Co je to solární divertor?

Pokud máte solární fotovoltaický systém, budou během dne období, kdy vaše solární panely budou vyrábět více energie, než můžete využít, např. když budete v práci. Pokud nemáte solární baterii, která by tuto přebytečnou energii ukládala pro pozdější použití, bude automaticky odeslána do národní sítě.

Solární rozdělovač energie neustále sleduje množství elektřiny vyráběné vaším systémem a porovnává ji s množstvím energie spotřebovávané vašimi spotřebiči. Když zjistí, že je jí přebytek, odkloní tuto elektřinu do vašeho ponorného ohřívače (elektrického topného tělesa v zásobníku teplé vody). To znamená, že ohříváte vodu pro svou domácnost bezplatnou energií.

Přepínač solární energie upřednostní ostatní spotřebiče ve vaší domácnosti, takže pokud přebytek solární energie ohřívá ponorný ohřívač a pak zapnete rychlovarnou konvici, přepínač automaticky přesměruje solární energii do konvice.

To znamená, že nebudete vyvážet přebytečnou energii do státní sítě, váš kotel nebude muset pracovat tak intenzivně a můžete od svého dodavatele nakupovat méně elektřiny. V podstatě tak maximalizujete své úspory.

Instalace je obvykle velmi jednoduchá, protože solární rozdělovač energie bude fungovat s vaším stávajícím ponorným ohřívačem (pokud má termostat) a dodavatel k němu přiloží vše potřebné. Samotný přístroj vypadá jako trochu větší termostat pro vytápění.

Jak je to s platbami za výkupní ceny?

Většina instalací solárních panelů sice obsahuje měřič výroby, který sleduje, kolik energie se vyrobí, ale většina domů nemá možnost měřit, kolik energie se spotřebuje a kolik se vyveze do národní sítě. Výsledkem je, že energetické společnosti vlastně nevědí, kolik energie jste vyvezli, takže vám platí 50 % z toho, kolik energie jste vyrobili. Nezáleží tedy na tom, zda do sítě pošlete všechnu, část nebo žádnou solární energii – platba bude stále stejná.

Navíc malý počet domů, které mají exportní měřič, dostává za každou jednotku energie, kterou pošlou zpět, přibližně 5 pencí. Když si uvědomíte, že za zpětný nákup stejné jednotky od dodavatele by museli zaplatit téměř trojnásobek, není motivace k exportu velká.

Zde jsou uvedeni někteří z předních výrobců solárních rozdělovačů pro ponorné ohřívače ve Velké Británii. Nejoblíbenější je solární systém iBoost, ale s tím, jak se tato technologie stává stále známější, vydávají konkurenční výrobky i další značky.

Výrobce Výrobek Bezdrátové připojení? Záruka Přibližná cena
Marlec Ing Co Solární iBoost Y 2 roky £300
SISEM Ltd Immersun Y 3 roky £320
Apollo GEM Y 5 let £275
SolarImmersion SolarImmersion N 1 rok £199
Earthwise Products Ltd SOLIC 200 N 10 let £199

Společnost Heatrae Sadia je výrobcem předního neventilovaného zásobníku teplé vody Megaflo. Vyrábí zásobníky bez ventilu, které jsou připraveny pro solární fotovoltaiku, a nabízí také Megaflo Buddy, což je jejich vlastní model rozdělovače solární energie.

Co solární baterie?

Dalším řešením, které stojí za zvážení, je instalace solárního úložného systému (známého také jako solární baterie). Místo toho, abyste přebytečnou solární energii přesměrovali do ponorného ohřívače, akumulátor přebytečnou energii uloží, abyste ji mohli využít jindy, tj. když solární panely negenerují, např. v noci nebo za velmi zamračeného dne. Zjistěte více informací o solárních bateriích.

A co solární termální energie?

Solární termický systém je další způsob ohřevu vody pomocí sluneční energie, ale jedná se o samostatnou technologii a proces, který se liší od solárních fotovoltaických panelů. Vyžaduje také kompatibilní solární zásobník teplé vody. Zjistěte více informací o solárním termickém systému.

 

solarni panely

Solární fotovoltaika a ponorné ohřívače

1. Co je solární fotovoltaika?

Solární fotovoltaika je technologie využívající sluneční energii k výrobě elektrické energie.

2. Jak fungují ponorné ohřívače?

Ponorné ohřívače využívají sluneční energii k ohřevu vody a poskytují tak teplou vodu zdarma.

3. Jak získat teplou vodu zdarma?

Teplou vodu zdarma získáte instalací solární fotovoltaiky a ponorných ohřívačů, které využívají sluneční záření k ohřevu vody.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *