Otázky, které je třeba položit dodavateli solárních panelů

Otázky k dodavateli solárních panelů

Když si vybíráte dodavatele solárních panelů pro svůj domov nebo podnik, je důležité klást správné otázky, abyste mohli udělat informované rozhodnutí. Zde jsou některé klíčové otázky, které je třeba položit:

  • Vyžaduje dodavatel certifikované odborníky nebo instalatéry?
  • Jaká je životnost a výkonnost panelů?
  • Jaká je záruka na solární panely a jejich instalaci?
  • Jaké jsou možnosti financování nebo dotací pro solární systémy?
  • Jaká je údržba a servisní podpora poskytovaná dodavatelem?

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Pečlivý průzkum je naprosto nezbytný pro každého majitele domu, který chce na svůj dům instalovat fotovoltaický (FV) systém solárních panelů. V určitém okamžiku je však třeba předat otěže důvěryhodnému dodavateli. Abyste se k tomuto bodu důvěry dostali, musíte klást otázky, které vám potvrdí, že dostáváte nejlepší zařízení a služby za nejlepší cenu.

Nestyďte se, když přijde na grilování vašeho instalatéra solárních zařízení. Energetický systém pro domácnosti je značná investice, která vám může pomoci udržet peníze v kapse, pokud je provedena dobře, a může být ztrátová, pokud není. Zde jsou některé z otázek, které byste měli instalatérovi položit před podpisem smlouvy:

Existuje financování solárních panelů?

Nákup solárního systému může přinést impozantní návratnost investice a může vás kvalifikovat pro daňové úlevy. Za určitých okolností však může být rozumnější solární systém pronajmout nebo uzavřít smlouvu o odkupu elektřiny. Váš dodavatel by vám měl být schopen vysvětlit vaše regionální možnosti a doporučit je na základě vaší situace a cílů. Zde si přečtěte o speciální nabídce solárních panelů od společnosti Tesla na září 2019.

Vyplatí se solární panely za ty peníze?

Chcete-li zjistit, kolik dolarů za kilowatthodinu ($/kWh) bude váš fotovoltaický solární systém stát, vydělte celkové náklady na jeho údržbu a instalaci množstvím elektřiny, kterou vyrobí za celou dobu své životnosti. Dodavatel by vám měl nabídnout odhad celkových nákladů, prognózu, kolik energie systém vyrobí, a dobrou záruku. Spolu s aktuálními sazbami za komunální služby by to mělo být dostatek informací k odhadu, zda se vám systém vyplatí investovat.

Co když moje střecha není pro solární systém ideální?

Možná se vám odpověď na tuto otázku nebude líbit, ale pokud má vaše střecha před sebou méně než deset let solidního provozu, bude nejlepší, když před montáží solárních panelů vyměníte střešní krytinu. Zajistěte, aby vaši střechu zkontroloval montážní podnik a ujistil se, že je v dobrém stavu.

Rozhodujícími faktory jsou také orientace střechy, její sklon a plocha. Vaše střecha by měla být v rozmezí 15 stupňů od osy východ/západ s vhodným sklonem (úhlem) pro vaše klimatické podmínky a sluneční záření.

Existují alternativní solární montážní systémy?

Pokud nemáte dostatek místa na střeše nebo volnou linii pro sluneční záření, je dobrou volbou upevnění na stožár. Mezi volně stojící možnosti patří pevné, ručně nastavitelné (dvakrát ročně je přesuňte pro optimální úhel v létě a v zimě) a automatické trackery. Zde si přečtěte, jak si vybrat mezi solárními trackery a pevnými solárními držáky.

Trackery jsou o dost dražší, protože sledují slunce, ale získáte více energie ze stávajících panelů. Pokud vám trackery umožní získat dostatečný výkon z menšího počtu panelů, mohly by ospravedlnit dodatečné náklady. Pohyblivé části však selhávají, proto mohou být vyšší i vaše náklady na údržbu. To je rozhodně důvod k diskusi, který stojí za to, a dobrý důvod, proč se ujistit o dobré záruce, pokud se rozhodnete pro sledovací systém.

Za zvážení stojí také držák na sloup, který má prostor pro další panely nad rámec vašeho původního nákupu. To vám může ušetřit náklady na další sloup, pokud se vaše spotřeba v budoucnu zvýší; dává vám to také možnost začít s menším systémem, zatímco budete pracovat na snižování spotřeby, s prostorem připraveným pro přidání panelů v případě potřeby.

Jak dimenzovat systém solárních panelů?

Dodavatelé se vás budou ptát na vaši spotřebu a budou chtít vidět účty, aby mohli určit velikost systému potřebnou pro uspokojení vašich potřeb. Před odhadem solárních panelů je dobré co nejvíce snížit energetickou náročnost vašeho domu, abyste mohli uspokojit své potřeby co nejmenším systémem. Zde je několik způsobů, jak toho můžete dosáhnout:

Měl bych si nainstalovat solární baterii?

Solární úložiště je drahé a to, zda se vyplatí, závisí na vašich cílech. Jak solární zařízení připojená k síti, tak zařízení mimo síť mají své výhody. Solární zařízení mimo síť umožňuje energetickou nezávislost, protože se spoléháte na uloženou energii, místo abyste v době mimo provoz využívali energii ze sítě. Pokud se však připojíte k síti, nemusíte utrácet peníze za bateriové systémy a přebytečnou energii, kterou vyrobíte, můžete prodávat zpět energetickým společnostem. Přečtěte si zde: Nejnovější technologie solárních domácích baterií na trhu.

Mají solární panely záruku?

Nikdo nemá rád plané sliby a nikdo nemá rád společnost, která se nedokáže vypořádat s následky vadných výrobků. Než se pustíte do dalšího postupu, ujistěte se, že existuje plán postupu v případě nedostatečně výkonného systému, způsob, jak můžete osobně sledovat výkonnost systému, a někdo, na koho se můžete přímo obrátit, pokud se něco pokazí. Ujistěte se, že společnost předpovídá produkci systému na základě faktorů specifických pro vaši konfiguraci oproti poukazování na hodnocení výkonu výrobce.

Jak získat povolení pro solární panely?

Pokud váš systém nesplňuje místní předpisy, může se stát, že za jeho úpravu utratíte více peněz, než jste plánovali, nebo nebudete mít nárok na daňové úlevy a pobídky na ekologickou renovaci domu. V každém případě se vyplatí najít někoho, kdo ví, jak získat povolení a nainstalovat systém v souladu s předpisy.

Vzniknou v budoucnu nějaké další výdaje?

Na vaše panely bude s největší pravděpodobností poskytnuta záruka na 20-25 let (měli byste si ji zajistit), což znamená, že pokud některý z nich náhodou přestane fungovat, náklady nepůjdou z vaší kapsy. Dobrý panelový systém by měl být bezúdržbový a z větší části by měl být udržován v čistotě deštěm. Mělo by být nutné pouze občasné zavlažování hadicí, aby se na nich neusazovaly nečistoty.

Nikdy se neostýchejte klást dodavateli solárních systémů otázky. Měl by být připraven a schopen nabídnout vám veškeré informace, které vás uklidní v souvislosti s tak důležitou finanční investicí.

 

solarni panely

 

Často kladené otázky o solárních panelech

Otázky o technických parametrech

1. Jaká je účinnost solárního panelu?

2. Jaký je výkon panelu ve standardním testovacím prostředí (STC)?

Otázky o instalaci a údržbě

1. Jak dlouho trvá instalace solárních panelů?

2. Jaká je doporučená údržba solárního systému?

 

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *