Co je 1 kWp?

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Co je 1 kWp?

Co je 1 kWp?

1 kWp je zkratka pro kilowatt peak, což je standardní jednotka pro měření výkonu solárních panelů. Tento termín se používá k určení maximálního výkonu, který solární panel může vyprodukovat za optimálních podmínek.

Jaký je význam 1 kWp?

1 kWp se využívá k porovnávání výkonu solárních panelů a k odhadu výkonu fotovoltaických systémů. Čím vyšší hodnota kWp, tím více energie může panel vyprodukovat.

Jaký je vztah mezi kWp a kWh?

KWp se vztahuje k maximálnímu výkonu panelu za optimálních podmínek, zatímco kWh (kilowatthodina) je jednotka pro měření skutečné vyrobené energie. Pokud máte solární panel s výkonem 1 kWp a během jedné hodiny vyprodukuje energii, bude to 1 kWh.

Vliv faktorů na výkon solárního panelu

  • Orientace a sklon panelu
  • Stínění z okolních objektů
  • Počasí a oblačnost
  • Čistota povrchu panelu

Pro více informací o výpočtu kWp a kWh můžete navštívit Solární Akademie.


solární panely

Rychlá cenová nabídka na čerpadloČasté dotazy

Co je 1 kWp?

1 kWp (kilowattpík) je jednotka výkonu solární fotovoltaické elektrárny. Jedná se o standardizovanou hodnotu, která určuje, kolik energie může daná solární elektrárna vyprodukovat za optimálních podmínek, obvykle v průběhu jednoho roku.

Jaký je význam 1 kWp?

Význam 1 kWp spočívá v tom, že umožňuje porovnávat výkony a efektivitu různých solárních elektráren. Pomocí této jednotky můžeme určit, jaká je výkonnostnost dané elektrárny a jak velký příspěvek může mít k výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů.

ZDARMA – cenová nabídka na fotovoltaiku

Co je 1 kWp? – Závěr

  • 1 kWp je zkratka pro „kilowatt peak“ a je jednotka pro výkon solárního panelu.
  • Tento výkon udává maximální výkon, při kterém solární panel může produkovat elektřinu za ideálních slunečních podmínek.
  • Tato jednotka se často používá při plánování a instalaci solárních elektráren.

Podívejte se, jak fungují solární panely.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – solární panely

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *